Luna
klinická psycholožka

Mgr. Andrea Nichtová, Ph.D.

Jsem klinická psycholožka a frekventantka psychoterapeutického výcviku v Logoterapii a existenciální analýze (SLEA).

Od roku 2017 pracuji v Psychiatrické nemocnici Bohnice na odděleních s různým zaměřením (odd. následné péče, poruch nálady, ochranné léčby, akutní odd., odd. závislostí). Od roku 2020 pracuji se závislými klienty, tato problematika mě baví a zajímá. V rámci klinické praxe v nemocnici mi byla také velmi blízká práce s pacienty s poruchami nálady. Ráda se věnuji individuální, skupinové, ale i rodinné či partnerské psychoterapii.

Vzdělání a praxe

Studium psychologie jsem započala na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě (Bc., 2013), následně jsem studium dokončila na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (Mgr., 2015). V roce 2023 jsem dokončila doktorát na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v oboru Lékařská psychologie a psychopatologie, kde jsem se věnovala tématu Násilí u pacientů s psychotickou poruchou. Po absolvování psychologického vzdělání jsem více než rok pracovala v personální agentuře.

Jsem zařazena do předatestační přípravy v oboru psychoterapie (2020). Jsem v závěrečné supervizní části výcviku v Logoterapii a existenciální analýze SLEA (2017). Absolvovala jsem výcvik v Traumaterapii (2023), kurz Vývojové psychopatologie (2023), kurz Psychoterapeutické intervence u psychóz (2023), Kurz základní krizové intervence (2014) a kurz Logoterapie (2023). V rámci psychologické diagnostiky jsem absolvovala kurz v Rorschachově metodě (2019) a Weschlerových škál (2020).

Ve volném čase se ráda věnuji turistice, cestování, fitness, čtení, sebevzdělávání, vaření a pečení dortů, miluji psy. Nejlepším odreagováním je pro mě čas strávený v přírodě, na horách nebo u moře, kde dokážu vypnout a na nic nemyslet.

Luna
© Klinika Luna. Pomáháme najít balanc.
Zásady práce s osobními údaji